Ochrona skóry przed mrozem 0
Ochrona skóry przed mrozem

 

 

Bardzo ważną kwestią, o którą powinniśmy zadbać zimą jest właściwe nawilżenie skóry dziecka – w szczególności twarzy, ponieważ jest ona wystawiona na bezpośrednie działanie niskiej temperatury. Przy temperaturach ujemnych wilgotność powietrza na zewnątrz jest znikoma, dlatego też woda z organizmu w łatwy sposób przedostaje się na zewnątrz, powodując tym samym przesuszenie skóry. Zjawisku temu zapobiega się poprzez nakładanie warstwy ochronnej w postaci kremów natłuszczających, zapobiegających przepływowi wilgoci na zewnątrz skóry. Pamiętajmy również, że oprócz twarzy dziecka należy także chronić jego dłonie oraz końcówki uszu. Najlepszym i najbezpieczniejszym według nas rozwiązaniem jest krem szwajcarskiej marki Weleda:

Weleda Krem na Wiart i Niepogodę 50ml

czytaj całość »
Jak leczyć odparzenia pieluszkowe? 1
Jak leczyć odparzenia pieluszkowe?

Podrażnienia pupy spowodowane przez pieluszki są obecnie dużym problemem – niestety rodzice często pozostają wobec nich bezradni. Delikatne zaczerwienienia nie są groźne, ale zaniedbane prowadzą do ostrych i bolesnych zapaleń, włącznie z nadżerkami skóry dziecka.

W odpowiedzi na coraz częstsze pytania przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów, które przynoszą ukojenie dziecięcej skórze. Każdy z pewnością wie, że…

czytaj całość »
Dlaczego pływanie jest ważne w rozwoju Dziecka? 0
Dlaczego pływanie jest ważne w rozwoju Dziecka?

Nauka pływania niemowląt niestety jest w Polsce nadal w powijakach. Głównymi obawami Rodziców są wizja zakrztuszenia się Dziecka wodą. Nie zapominajmy jednak, że środowisko wodne jest dla Niego bardziej naturalne niż każde inne – w końcu spędziło tam 9 miesięcy. Według opinii specjalistów Dzieci posiadają jeszcze odruch wstrzymywania oddechu podczas zanurzenia w wodzie od 6 tygodni do nawet 3 miesięcy po urodzeniu.

czytaj całość »
Ochrona skóry dziecka w zimę 0
Ochrona skóry dziecka w zimę

Organizm małego człowieka jest niesamowitym tworem, w którym zachodzi bardzo duża liczba przemian – powoli przeradza się on w dorosłego człowieka. Fakt ten niestety oznaczna także, iż wiele mechanizmów obronnych, w które wyposażony jest dorosły człowiek jest niedostępnych dla dzieci, a w szczególności niemowląt. Takim mechanizmem jest na przykład niedokładna jeszcze termoregulacja skóry. Z tego powodu bardzo łatwo o jej przegrzanie (dlatego w czasie lata stosuje się kremy o wysokim filtrze), ale także jej przechłodzenie.

czytaj całość »
Tydzień z Bambo Nature 0
Tydzień z Bambo Nature

Promocja jest skierowana dla wszystkich naszych Subskrybentów - aby skorzystać z promocji, przy składaniu zamówienia zaznacz, że chcesz otrzymywać newsletter.

Uwaga! Prosimy o nieopłacanie zamówień na podstawie wyliczeń sklepu - niezwłocznie po złożeniu zamówienia wyślemy do Państwa podsumowanie z uwzględnionym rabatem.

Promocja nie łączy się z rabatami indywidualnymi.

czytaj całość »
Jakie pieluszki wybrać? 0
Jakie pieluszki wybrać?

Rodzice przygotowujący się na narodziny dziecka zastanawiają się, co powinno znaleźć się w jego wyprawce. Niestety nie ma na to jednej właściwej odpowiedzi. Zależy to od wielu czynników, dlatego postanowiliśmy zaprezentować najczęściej spotykane opinie o różnych rodzajach pieluszek, wsparte naszymi doświadczeniami. Porównane zostały jednorazowe pieluszki ekologiczne, wielorazowe pieluszki oraz standardowe jednorazówki (tzw. „pampersy”).

Wybór odpowiednich pieluszek powinien być dokonany na podstawie kryterium, które jest dla przyszłych rodziców najważniejsze – wyróżniliśmy cztery kryteria: zdrowie, ochrona środowiska, wygoda oraz cena.

czytaj całość »
Dlaczego warto używać kosmetyków w filtrem UV oraz jakie wybrać? 0
Dlaczego warto używać kosmetyków w filtrem UV oraz jakie wybrać?

Krem z filtrem chroni delikatną skórę dziecka przed poparzeniami słonecznymi, przebarwieniami i zmianami degeneracyjnymi przyczyniającymi się do powstawania nowotworów skóry. Na twarz najlepiej nakładać kosmetyki z wysokim filtrem (SPF50), ponieważ skóra w tym miejscu jest najdelikatniejsza. Jest to niezbędne z uwagi na emitowane do atmosfery w przemysłowych ilościach gazy, powodujące uszkadzanie warstwy ozonu, pochłaniającej szkodliwe promieniowanie UV. Na pewno nie tylko moja mama i babcia twierdzą, że „kiedyś słońce nie było tak ostre”.

czytaj całość »
Alergia na pieluszki 0
Alergia na pieluszki

Alergia na pieluszki to problem coraz częściej nękający niemowlęta i Mamy. Przyczyny tego doszukuje się w rosnącej liczbie syntetycznych substancji chemicznych w naszym otoczeniu. Alergie bowiem nie są jedynie czymś wrodzonym, ale także nabytym.

Znanych jest kilka sposobów walki z tak zwanym „pieluszkowym uczuleniem”, które objawia się silniejszym, bądź słabszym zaczerwieniem skóry. Nie jest ono bardzo groźne, ale nie można go lekceważyć. Może się skończyć zapaleniem skóry, włącznie z nadżerkami delikatnej skóry dziecka.

 

czytaj całość »
Atopowe zapalenie skóry 0
Atopowe zapalenie skóry

Podstawowym objawem charakteryzującym AZS jest swędzenie miejsc zmienionych chorobowo. Nasilenie objawów występuje w godzinach wieczornych oraz nocnych, co przekłada się również na pogorszenie samopoczucia chorego, wynikające z zaburzonego snu. Swąd najczęściej skłania do drapania, co tylko pogarsza stan skóry zmienionej chorobowo.

czytaj całość »
Tydzień z Beaming Baby 0
Tydzień z Beaming Baby

Drodzy Klienci - w odpowiedzi na Wasze pytania ogłaszamy promocję "Tydzień z marką Beaming Baby" - wszystkie produkty marki 10% taniej!

Promocja nie łączy się z rabatami indywidualnymi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl